Врнежи од дожд

Облачно време со повремен локален дожд

Времето денеска ќе биде значително облачно со повремени локални врнежи од дожд, на повисоките планини од снег. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Кон крајот на денот ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието. Максималната температура ќе достигне 13 Целзиусови степени.

Прочитајте повеќе

На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути

Менталното здравје е грижа за себе, грижа за градење на сопствените капацитети. Она што недостасува …