До среда натпросечно високи температури, од четврток локални врнежи од дожд

И денеска во нашата земја ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец а дневната температура ќе достигне 17 степени Целзиусови.

До среда ќе се задржи стабилно и натпросечнно топло време, претпладне со значителна облачност и магла по одделни котлини и речни долини. Локални врнежи од дожд ќе има од четврток.

Прочитајте повеќе

Бугарија го отвори воздушниот простор – Лавров доаѓа на министерскиот самит во Скопје

Ова ќе биде прва посета на Лавров во земја членка на НАТО откако Русија ја …