сончево

Денеска и за викендот сончево време со температури до 24 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне 24 степени.

Во деновите од викендот ќе преовладува стабилно и топло време, во недела со делумно зголемување на облачноста. Температурата ќе се движи во интервалот од 13 до 23 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Владата подготвува закон, Унгарците „во прашалници“ за милијардата од Орбан за Мицкоски

Владата подготвува закон, Унгарците „во прашалници“ за милијардата од Орбан за Мицкоски

Премиерот Мицкоски најави 250 милиони евра од кредит од Унгарија за бизнисот, македонските стопанственици го …