Променливо облачно време со повремен локален пороен дожд

Во текот на претпладневните часови, времето ќе биде претежно облачно, а преку денот и попладне посвежо и променливо облачно со повремен локален дожд, со услови за изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер а максималната температура ќе достигне 18 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути

Менталното здравје е грижа за себе, грижа за градење на сопствените капацитети. Она што недостасува …