Променливо облачно време со повремен локален пороен дожд

Во текот на претпладневните часови, времето ќе биде претежно облачно, а преку денот и попладне посвежо и променливо облачно со повремен локален дожд, со услови за изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер а максималната температура ќе достигне 18 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Партиите не можат да се воздржат од политичка злоупотреба на убиствата на Палевски

Во политичката злоупотреба на случајот со двојното убиство се чини дека предничи ВМРО-ДПМНЕ, која преку …