Времето денеска – сончево и потопло

Денеска ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб ветер од јужен правец а температурата ќе се движи во интервалот од 16 до 26 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Дневната евтина струја се враќа утре за околу 200.000 домаќинства

Од утре од 13 до 15 часот домаќинствата ќе имаат на располагање и плаќаат дневна …