сончево дождливо

Облачно и посвежо време со врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со локални врнежи од дожд. Наместа во јужните делови врнежите ќе бидат поројни и проследени со појава на грмежи. Ќе дува засилен до силен ветер од северен правец со брзина и над 60 км/час. Температурата ќе се движи во интервалот од 15 до 29 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Владата подготвува закон, Унгарците „во прашалници“ за милијардата од Орбан за Мицкоски

Владата подготвува закон, Унгарците „во прашалници“ за милијардата од Орбан за Мицкоски

Премиерот Мицкоски најави 250 милиони евра од кредит од Унгарија за бизнисот, македонските стопанственици го …