Бајден

Бајден го спореди Хамас со Путин

И Хамас и Путин се закана за демократијата, изјави американскиот претседател Џо Бајден во телевизиско обраќање до нацијата и најави барање до Конгресот за натамошна помош за Израел и Украина.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Повеќе од милион луѓе во 2023 година барале азил во Европа

Во бројките на Агенцијата за азил на Европската комисија не се вклучени 4,4 милиони Украинци …