Барања за апсење до МКС: „Меѓународното право важи за сите“

Барања за апсење до МКС: „Меѓународното право важи за сите“

Кое е образложението за барањата за апсење на израелскиот премиер Нетанјаху и неговиот министер за одбрана, како и на водачи на Хамас? Што ќе следи сега?

Извор: DW

Прочитајте повеќе

О’Брајан и Лајчак разговараа за ситуацијата на Западен Балкан

О’Брајан и Лајчак разговараа за ситуацијата на Западен Балкан

Помошникот државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања Џејмс О’Брајан и специјалниот пратеник …