Select Page

Категорија: Авто-мото

Во Прилеп се одржува меѓународната мото крос трка „Storm Riders 2017“

Пишува: Зоран Милошески Денес и утре на мото крос арената Лагово кај Прилеп, по 5. пат ќе се одржи меѓународната трка „Storm Riders 2017“. Организаторите, клубот за екстремни спортови „Skyriders“ од Прилеп, велат дека во текот...

Прочитај повеке

Вело автомобил

Доколку месечниот трошок за гориво Ви е висок, имаме решение за Вас! Група млади љубители на велосипеди од Обединетото кралство, модифицираа стара Opel Corsa, во велосипед – четворосед. Сега можат да се возат многу...

Прочитај повеке

Новиот ѕвер од McLaren – Sports Series Coupé 540C

Новиот Sports Series Coupé 540C, исто како и сите возила од McLaren, е базиран на тркачкото искуство. Патничкиот простор со две седишта е изработен како монокок од Формула 1. Изработен е од карбон кој тежи само 75 килограми. На...

Прочитај повеке

BMW ја претстави седмата генерација на серија 5

Пристапот на BMW при претставувањето на обновена серија е „Доколку функционира, не го менувај“. Пред нас е седмата генерација на „петката“ со кодно име G30. Димензиите се незначително поголеми од претходната генерација со...

Прочитај повеке

Прототип на Golf GTi со турбо бензинец од 1,2 литри

Во последно време стана тренд, малите бензински мотори да се заменуваат со малолитражни турбо бензинци, кои имаат значително поголема снага и вртлив момент но често се и поекономични од атмосферските бензинци. Британскиот...

Прочитај повеке

Новата Nissan Micra – од досадна до привлечна и забавна

Nissan Micra е замислена како „светски“ автомобил и е дизајнирана така да биде привлечна на сите автомобилски пазари низ светот. Сепак, главен пазар каде што се очекуваат и најдобри продажни резултати е европскиот. Новиот модел...

Прочитај повеке
Loading