Select Page

Category: Партиска хроника

Заев за хрватскиот неделник Национал: Македонците избраа концепт кој води напред во Европа, ги отфрлија автократскиот режим и неправдите на ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение за јавност Претседателот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник Национал...

Прочитај повеке

Европската перспектива на државата е препознаена, земјата е вклучена во финансиска рамка на ЕУ со три милијарди евра поддршка за наредните седум години

Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ Почитувани, Успешните политики на Владата...

Прочитај повеке

СДСМ: Мицкоски е шпицен аутсајдер, после трет пораз на избори одбива да се помири дека граѓаните не ги поддржуваат неговите груевистички политики

Реакција на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ очигледно се изгубени и во...

Прочитај повеке
Loading