Select Page

Category: Слајдер

Јана Бурческа ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2017

МРТ одлучи на овој престижен и реномиран музички натпревар, честа за претставување на Јавниот национален радиодифузен сервис и Македонија, да и се довери на младата македонска интерпретаторка Јана...

Прочитај повеке

Чеге Вара на денот

Гледам оти Грујо има сериозен проблем со логичкото расудување. Значи, Николче, ако веќе си заклучил дека СДСМ и ДУИ сакаат ДЕФАКТОРИЗАЦИЈА на Македонија, тоа значи дека ти, Николче, не си и никогаш повеќе нема да бидеш ФАКТОР во...

Прочитај повеке

Чеге Вара на денот

Удбашките истресоци инфилтрирани во двете најголеми политички партии деновиве се многу вознемирени, што значи дека работите не им се движат според планираното. Тоа се истите оние структури кои порачуваат палење автомобили и...

Прочитај повеке

Авион се урна во трговски центар во Мелбурн, пет лица загинаа

Мал авион „бичкрафт“, во кој имало пет лица, се урна во трговски центар во близина на аеродромот „Есендон“ во Мелбурн. Агенцијата АФП пренесе дека од местото каде што се урнал авионот се издигнува густ црн чад. Трговскиот центар...

Прочитај повеке

Томислав Николиќ повторно во трка за претседател на Србија

Претседателот на Србија, Томислав Николиќ одлучи да се кандидира на претстојните претседателски избори иако кандидатурата ја најави и премиерот и лидерот на Српската напредна странка (СНС), Александар Вучиќ. Како што...

Прочитај повеке

Говорот кој Кенеди го чинеше живот?

Многумина мислат дека говорот кој американскиот претседател Џон Ф. Кенеди го одржал на 27.04.1961 година во познатиот хотел „Асторија“ во Њујорк посветен на медиумите и тајните друштва, го чинел живот. Во своето обраќање, Кенеди...

Прочитај повеке
Loading