Демолиран штабот на СДСМ во прилепската населба Варош

Вечерва во Прилеп, непознати сторители го демолирале штабот на СДСМ во населбата Варош.

Случајот е пријавен во полиција, а екипа на ПС од општа надлежност Прилеп, извршила увид на местото на настанот.

Прочитајте повеќе

(Видео) Започна новата средба Заев – Гаши

Во Клубот на пратеници започна средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива, Африм …