Демолиран штабот на СДСМ во прилепската населба Варош

Вечерва во Прилеп, непознати сторители го демолирале штабот на СДСМ во населбата Варош.

Случајот е пријавен во полиција, а екипа на ПС од општа надлежност Прилеп, извршила увид на местото на настанот.

Прочитајте повеќе

Отворен ден соу ѓорче петров прилеп

Отворен ден во СОУ Ѓорче Петров во Прилеп

Непосредно пред големиот празник на Сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, Средното општинско училиште …