Денеска дожд и пад на температурите

Денеска ќе преовладува претежно облачно и постудено време, со локални врнежи од дожд, особено во југоисточните делови. Ќе дува умерен северен ветер а температурата ќе се движи во интервалот од 11 до 15 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Партиите договорија датум за избори: на 24 април прв круг претседателски, на 8 мај парламентарни и втор круг претседателски избори

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, даде изјава по лидерската средба што се одржа на негова …