Времето денеска ќе биде сончево, со мала локална облачност и слаб до умерен ветер од од северен правец. Максималната температура ќе достигне 20 степени.

Во деновите од викендот, сабота и недела, не’ очекува стабилно време. Ќе биде сончево, со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 12 до 25 степени Целзиусови.