Денеска многу топло време, од ноќеска нестабилно со пороен дожд и грмежи

Денеска ќе се задржи сончево и многу топло време. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а преку ноќта и утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, силен ветер и појава на град. Дневните температури од утре ќе опаднат за неколку степени.

Прочитајте повеќе

Царина Богоев

Богоев: Побрз транспорт и заштеда на време и средства преку стекнување статус на Овластен економски оператор

Заштеда на време и трошоци, помалку физички контроли, предност во царинење и избор на место …