време облачно студено

Денеска нестабилно време со услови за локален пороен дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, со слаб до умерен северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец. Преку денот ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи во интервалот од 18 до 33 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Одбележан Меѓународниот ден на мајчиниот јазик

Во рамки на одбележувањето на овој ден, во Институтот за македонски јазик ќе бидат презентирани …