Денеска од 17 часот ждрепка за групната фаза во Лигата на шампионите

Европската фудбалска федерација попладне ќе изврши ждрепка за групната фаза во Лигата на шампионите.

Ќе бидат формирани осум групи со по четири екипи. Од 32. екипи, 26 се пласираа директно во групната фаза, а уште шест беа одредени според резултатите во квалификациските натпревари.

По четири претставници ќе имаат Шпанија, Англија, Италија и Германија, Франција и Русија по три, Украина два, а по еден тим во елитното натпреварување доаѓа од Португалија, Белгија, Холандија, Австрија, Турција, Данска, Грција и Унгарија.

Трофејот ќе го брани Баерн Минхен.

Почетокот на извлекувањето е закажано за 17 часот. 

Извор: ФРОНТЛИНЕ

Прочитајте повеќе

Три медали за џудистите на ЏК „Сеишин“ на меѓународниот турнир во Никшиќ, Црна Гора

Денеска во Никшиќ, Црна Гора, се одржа меѓународен турнир во џудо „Трофеј Никшиќ – 2022″. …