облачно

Денеска попладне и во сабота врнежливо, од недела постепено стабилизирање

Денеска ќе преовладува сончево време, со мала до умерена облачност. Во попладневните часови особено во западните делови ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе достигне 33 степени.

Периодот на изразено нестабилно време ќе трае до утре. Од недела услови за нестабилност ќе има претежно во западните деловим, освен во понеделник кога ќе биде нестабилно на повеќе места во земјата. Од сабота дневната температура ќе се покачи за некој степен и ќе се движи во интервалот од 27 до 34 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Ковачевски: ЕУ е нашата единствена алтернатива, заедно со ЕУ ќе ја пребродиме економско-енергетската криза

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со лидерите од Западен Балкан денеска учествуваше и дискутираше на втората …