сончево со облаци

Денеска променливо и облачно време, од утре повисоки температури со повремен локален пороен дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно и потопло време, со повремени врнежи од дожд. Попладне, особено во западните делови од земјата, ќе има услови за појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен, долж Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Следува период на променливо облачно и потопло време со повремени врнежи од дожд. Во попладневните часови ќе биде нестабилно со појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во вторник процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме, проследени со пороен дожд и силен ветер, а потоа нестабилноста ќе се намали. Максималната темпаратура ќе се движи од 18 до 28 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

полиција полицајци

Двајца полицајци се сомничат дека примиле поткуп за да не констатираат сообраќаен прекршок

Тие се сомничат дека на 04.07.2024 околу 23.00 часот на ул.„Даме Груев“ во Скопје, при …