Денеска променливо време со повремени врнежи од дожд

Денеска променливо време со повремени врнежи од дожд

Во нашата земја денеска ќе преовладува променливо облачно време, со повремени локални врнежи од дожд, на места поројни и пообилни, проследени со појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 8 до 20 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Царинска управа колаж медикаменти

Царинска управа: Спречен шверц на 1,7 тони медикаменти штетни по здравјето на граѓаните

Царински службеници на влез на Меѓународен Аеродром Скопје спречија шверц на 1,7 тони медикаменти, Силденафил …