Денеска сончево до 30 степени, од недела пад на температурите

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец а максималната температура ќе достигне 30 степени.

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. Од недела ќе започне да дува северен ветер. Дневната температура постепено ќе опаѓа и ќе се движи во интервалот од 16 до 25 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Владата му го одзеде државјанството на украинецот Онишченко

Владата на денешната седница одлучи да се поништи одлуката за прием на Олександр Онишченко во …