Денеска сончево и топло, без врнежи од дожд

Според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи, денеска дождот ќе ја избегне нашата држава. Не’ очекува сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Максималната температура ќе достигне 36 степени а УВ индексот ќе изнесува 9.

Прочитајте повеќе

Ковачевски: Пензиите ги зголемивме на историско ниво, има 100 милиони евра повеќе за 2024 и антикризни мерки

„Оваа Влада покажа како се зголемуваат пензиите на системски начин. Донесовме решение за зголемување на …