сончево време

Денеска сончево со слаб северен ветер

Времето денеска ќе биде сончево, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 30 степени Целзиусови, а УВ индексот ќе изнесува 9.

Прочитајте повеќе

Дневната евтина струја се враќа утре за околу 200.000 домаќинства

Од утре од 13 до 15 часот домаќинствата ќе имаат на располагање и плаќаат дневна …