СДСМ лого

СДСМ: Пу пу не важи, Договорот со Бехтел и Енка за кој Мицкоски велеше дека е криминален ВМРО-ДПМНЕ ќе го реализира

Христијан Мицкоски велеше дека Договорот со Бехтел и Енка е историски криминал.

Во бројни изјави, речиси хистерично ВМРО-ДПМНЕ велеше дека Договорот со Бехтел и Енка е штетен и дека е пљачка на народот.

Денеска Александар Николовски се тоа го фрли во вода, пу пу не важи. Од денеска е се различно.

Од денеска ВМРО-ДПМНЕ и Владата на Христијан Мицкоски ќе го реализира истиот Договор со Бехтел и Енка.

Почетокот на мандатот на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ покажува дека едно зборуваа како опозиција сега прават друго.

Прочитајте повеќе

Кузеска: Панче Тошковски и Игор Јанушев имаат станови во поклонетиот имот на Јанушев

Кузеска: Панче Тошковски и Игор Јанушев имаат станови во поклонетиот имот на Јанушев

Прес конференција на Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ Почитувани, Скандалот со подарокот од 325.000 евра …