Двајца приведени по синоќешниот инцидент во Тетово

Две лица се уапсени во врска со оружената престрелка доцна синоќа во центарот на Тетово. Инцидентот се случил на булеварот „Илирија“, кога од возило во движење било пукано со автоматско оружје кон друго возило што во моментот било паркирано. Полицијата се трага уште по шестмина други сомничени.

Извор: Алсат

Прочитајте повеќе

Ковачевски од Министерскиот совет на ОБСЕ: Северна Македонија е за инклузивен и отворен дијалог, заснован на принципите на мултилатерализмот

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денеска се обрати и го отвори 30-от Министерски совет на …