Времето денеска ќе биде сончево, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 19 до 25 степени Целзиусови. И во наредните денови не’ очекува сончево, тивко и топло време со максимална температура од 29 степени.