Ескобар

Ескобар: Блинкен и Ковачевски долго разговараа за корупцијата

Нашата амбасада во Скопје има дневни контакти со владата и тие разговараат за многу работи, вклучително и за корупција и за владеење на правото, изјави во интервју за Гласот на Америка заменик-помошникот државен секретар на САД за Западен Балкан

Прочитајте повеќе

Партиите договорија датум за избори: на 24 април прв круг претседателски, на 8 мај парламентарни и втор круг претседателски избори

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, даде изјава по лидерската средба што се одржа на негова …