ЕУ гледа можна саботажа врз гасоводите Северен тек

ЕУ во оштетувањата на гасоводите гледа можна саботажа и се заканува со остри санкции. ЦИА наводно уште летоска предупредила од можни напади врз Северен тек 1 и 2 во Балтичко Море.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Нов земјотрес во Турција, на пат се спасувачки тимови од ЕУ

По првиот силен земјотрес, Турција доживеа нов потрес – размерите на катастрофата на турско-сириската граница …