Фејсбук статус на денот

Најдобрите статуси од Фејсбук

Фејсбук статус на денот

Фејсбук статус на денот

Судот го прифати обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ кој се однесува на местење резултати на локалните избори од 2013 година. Главни “ѕвезди“ во овој предмет се Сашо Мијалков (СМ) и Мендух Тачи (МТ). За “љубовта“ меѓу “кумот“ и “војводата“ сведочи следниот разговор: СМ: Мендух, што правиш? МТ: Еј, …

Прочитајте повеќе »

Фејсбук статус на денот

Фејсбук статус на денот

Што да рече човек после сѐ што низ годиниве доживеавме и преживеавме, освен дека не е толку до власта, колку што е до народот!? Од тие причини, зборовите на Војводата од „Пиреј“, на Петре М. Андреевски, и денес ѕвонат во ушите како безвременско ехо: „За држава треба цар, даскали, доктори, …

Прочитајте повеќе »

Фејсбук статус на денот

Фејсбук статус на денот

Ароганцијата со која членката на ДИК, Виолета Дума, ни се обрати нам, на граѓаните на Македонија, е недостоен на функцијата која ја извршува. Дополнително, со својата “ароганција во движење“, Дума комплетно ги наруши заложбите на партијата која неа ја предложила, СДСМ, да се претстави како политички субјект близок до народот. …

Прочитајте повеќе »

Фејсбук статус на денот

Фејсбук статус на денот

Латас, слугата на сите власти, гласноговорникот на режимот, кодош и “патриот“ со странски пасош, оној кој новинарската професија ја сведе на маалско гранапче, очекувал “брутално судење“ за предметот „Тотал“. Не брутално судење, туку ако има правда и правично судење, најмалку што ова створење треба да добие е брутална пресуда!

Прочитајте повеќе »

Фејсбук статус на денот

Фејсбук статус на денот

Денешниот марш “за правдината и татковината“ ќе биди последниот и најголемиот момент на вистината за Грујо. Фијаското кое ќе го доживее по однос на масовноста на маршот, ќе значи ставање печат на неговото заминување од лидерската позиција во ДПМНЕ. Оттаму можи да замини, ама на правдата не смее да ѝ …

Прочитајте повеќе »

Фејсбук статус на денот

Фејсбук статус на денот

Ми се допаѓа тоа што актерите од МНТ ја откажаа синоќешната претстава. Ама ако имаа малку доблест и грам професионализам, ќе излезеа пред публиката и ќе кажеа оти претставата ја откажуваат затоа што прокиснува театарот за кој Грујо, Канческа-Милевска и останатите мафијаши од претходната Влада, потрошија, односно украдоа, милиони и …

Прочитајте повеќе »

Фејсбук статус на денот

Фејсбук статус на денот

Еден пообилен дожд ја исфрли на виделина целата мизерија и бесмисленост на криминалниот проект „Скопје 2014“. Само неодговорен или болен ум можеше да смисли онаков злосторнички чин. Ама што друго можеше да се очекува од некој кој со сиот ум сакаше да стави парапетче околу Охридско езеро? Затоа, најавената оставка …

Прочитајте повеќе »