Фејсбук статус на денот

Најдобрите статуси од Фејсбук

Чеге Вара на денот

Фејсбук статус на денот

„Друже, алал ти вера за ова денеска. Јас знам дека ми кажа ти, ама јас мислев дека од среда, среќен ден. Него знаеш што уште ќеиф ќе ми направиш, тој Љубчо да го уапсиш и тука веќе готово“. – Емил Стојанов, газдата на „Канал 5“, му раскажува на Сашо Мијалков …

Прочитајте повеќе »

Чеге Вара на денот

Фејсбук статус на денот

Каде тоа ве учеа да мразите? А? Вас ве прашувам… поданици на Грујо, слуги на мафијата, душмани на различните од вас…каде? А посебно вас, актери, глумци…или како да ве наречам…на ФДУ ви ја всадија омразата? Убеден сум – не! Ти, Валентина Божиновска, која посакуваш ноќ на долгите ножеви…Или ти, Владо …

Прочитајте повеќе »

Чеге Вара на денот

Фејсбук статус на денот

Некој го празнува Свети Трифун. Други го именуваат како Свети Трипун. Трети го слават Свети Валентин… За некои е само обичен ден, како и сите други. Што и да празнувате, кого и да славите, имајте убав ден. И нека ви е за многу години. Мојот однос кон денешниот ден, како …

Прочитајте повеќе »

Чеге Вара на денот

Фејсбук статус на денот

Со преименувањето на фудбалскиот стадион во Скопје од „Филип Втори“ во „Телеком арена“, започна дегрујовизацијата на Македонија. Со вториот чекор ќе бидат преименувани скопскиот аеродром и автопатот. Последниот чекор – Грујо во Идризово!

Прочитајте повеќе »

Чеге Вара на денот

Фејсбук статус на денот

А бе прилепскиве функционери на ДПМНЕ многу циции биле? Ами досега само шестмина (и со бројки: 6) се викнати во СЈО за распит за финансирање на партијата. А види ги охриѓани, 200 и кусур! Јас ги мислев офарди…или пак прилепчани ги чуваат за „шлаг на тортата“?

Прочитајте повеќе »

Чеге Вара на денот

Фејсбук статус на денот

За овие 200 и кусур членови и функционери на ДПМНЕ од Охрид шо треба да се нацртаат на распит во СЈО, покрај организираниот автобуски превоз, ќе има и сендвичи? Или да си носат ајвар од дома?

Прочитајте повеќе »

Чеге Вара на денот

Фејсбук статус на денот

ИТНО се продаваат половни, добро сочувани новинари. Богато искуство во пишување нарачани прилози. Немаат идеолошка матрица, лесно прилагодливи и приспособливи кон секој наредбодавец. Докажани во менувањето политички и други ставови. „Лаат“ гласно, без срам и перде. Калени и челичени во најдобрите куртонски медиуми: Сител, Алфа, Канал 5, Курир, Република, Дневник. …

Прочитајте повеќе »

Чеге Вара на денот

Фејсбук статус на денот

Видовте што се вика ефикасна полиција? Вчера во подрум од зграда во Чаир „случајно“ откри рачни бомби, минофрлачки гранати, куршуми. И одма, за рекордно време беше констатирано дека со исто такво оружје на двапати била гранатирана зградата на Владата и дека исто такво оружје било најдено кај терористите во кумановската …

Прочитајте повеќе »