Фото вест: Стапица за мачки во битолскиот Совет!

Како што јавува ТВ 21, во Советот на Општина Битола, пред самиот влез во салата во која се одржуваат седниците, општинските служби поставиле стапица за мачки.

received_425951701267419received_317241065490592

Стапицата била поставена по реакции на советници, бидејќи инвентарот каде работеле бил уриниран од мачки кои се шетале низ Советот, а на една од последните седници додека советниците дискутираа, низ салата се шетале мачиња.

После реакциите на советниците, службите ја поставиле стапицата.

Прочитајте повеќе

Денеска и утре многу студено, од среда благ пораст на температурите

Времето денеска ќе биде многу студено, со кратки сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен …