Харков под руски гранати – настава на шест метри под земја

Харков под руски гранати – настава на шест метри под земја

Харков е под постојан оган од страна на Русите. Репортерка на ДВ го посети градот, вклучително и едно подземно училиште во кое децата за првпат по две години може да следат настава со физичко присуство.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

газа

Најмалку 60 загинати при израелски воздушни напади низ Појасот Газа

Во текот на изминатите две недели, Израел ја погоди опколената палестинска територија со жестоки бомбардирања, …