И денеска сончево и топло време со температура до 27 степени

Времето денеска ќе биде претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец а дневната температура ќе се движи во интервалот од 20 до 27 степени Целзиусови.

И во следните денови ќе продолжи периодот на стабилно време, но со постепен пад на температурата која до сабота ќе се намали за околу 5 степени.

Прочитајте повеќе

Ковачевски

Ковачевски: Јајцата од кокошка, оризот се со замрзнати цени, намалена и цената на брашното, најавено намалување на цените на овошјето, зеленчукот и хигиенските производи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска, заедно со министерот за економија, …