Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 0 до 8 степени, додека дневната температура ќе достигне максимални 20 степени.

И во следнитте денови ќе продолжи периодот на стабилно време, а дневните температури ќе се задржат над просекот за овој период од годината.