Илија Нестороски е нов играч на Удинезе

Прилепчанецот Илија Нестороски е нов играч на италијанскиот прволигаш Удинезе. Нестороски со Удинезе потпиша тригодишен договор, откако во изминатите 3 сезони за екипата на Палермо одигра 99 натпревари и постигна 39 голови.

Македонскиот фудбалски репрезентативец во Удинезе замина како слободен играч, откако неговиот досегашен клуб поради финансиски проблеми беше испратен во четвртата лига.

Прочитајте повеќе

Пигпонгарите на „Крива Паланка 2007“ ја освои шампионската титула

Изминатиот викенд се одиграa двата финални натпревара од плејофот на пигпонгарската лига за сезоната 2021/22 …