Избегната катастрофа, авион слета без предните тркала (видео)

Авион на компанијата „Мјанмар нешенел ерлајнс“, принудно слетал на меѓународниот аеродром во Мандалеја користејќи ги само задните тркала поради проблем со предниот трап. Во авионот имали 82 патника и членови на екипажот.

Непосредно пред слетувањето пилотот пријавил дека има проблеми и оти леталото ќе го приземји само на задните тркала.

Прочитајте повеќе

сад кина

САД го соборија спорниот кинески балон кој прелетуваше над американска територија

На висока надморска височина над Атлантскиот Океан, САД го собори џиновскиот кинески балон за кој …