Косовската полиција ги ослободи уапсените Срби

Специјалните единици на косовската полиција ги ослободија шестемина српски цивили, кои беа уапсени во Зубин Поток.

Како што јавуваат косовските медиуми на српски јазик, поради повреди здобиени за време на полициската акција на косовските специјалци, тројца од нив биле примени на клиника во Северна Митровица.

Според порталот „Коссев“, предлогот за одредување мерка притвор за шестемина Срби бил одбиен како неоснован.

Прочитајте повеќе

сад кина

САД го соборија спорниот кинески балон кој прелетуваше над американска територија

На висока надморска височина над Атлантскиот Океан, САД го собори џиновскиот кинески балон за кој …