Кузевска: Кој е ставот на Мизрахи по признанието на Мицкоски за континутитет со Ванчо Михајлов?

Кузевска: Кој е ставот на Мизрахи по признанието на Мицкоски за континутитет со Ванчо Михајлов?

Прес-конференција на Богданка Кузевска, портпаролка на СДСМ

Почитувани граѓани,

Воопшто не е за изненадување тоа што Мицкоки стана заложник на Димитар Апасиев и Левица.

Заложникот Христијан Мицкоски лично го потврди континуитетот на ВМРО-ДПМНЕ со ликот и делото на Ванчо Михајлов.

ВМРО-ДПМНЕ е континуитет на луѓе кои што биле извршители на Третиот Рајх, кои го негираат македонскиот идентитет, идеолошки поклоник на фашизмот.

Сликите на Мицкоски со оние кои го отвораат бугарските клубови не се случајни, Михајлов е дел од континуитетот на ВМРО-ДПМНЕ.

Со таквото однесување Мицкоски ги погази ја погази идеологијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Што ќе кажат на ова пратениците на ВМРО-ДПМНЕ? Што е одговорот на Рашела Мизрахи за скандалозното признание на Мицкоски?

Мицкоски е слаб, обичен послушник на Никола Груевски кој работи на штета на државните и националните интереси.

Прочитајте повеќе

Атина и Софија бараат почитување на договорите

Атина и Софија бараат почитување на договорите

Преспанскиот договор е многу повеќе од името – и Скопје и Атина ќе треба да …