Магазин

Вести од светот на модата, спортот, науката, техниката и светот на автомобилите и моторциклите.

Стоби Флипс – Прв македонски бренд во вселената

Стоби Флипс, брендот број еден во Македонија, се вивна во вселената и го освои и овој простор. Компанијата Витаминка го лансира Стоби Флипс во вселената со цел да го заземе и последниот простор кој остана недопрен од него. Со ова симболично лансирање на нови и далечни простори се одбележува 40-годишнината …

Прочитајте повеќе »

Прилепска „Победа“ го доби шестото засилување, во клубот дојде напаѓачот Даноски

После 6 години поминати во Чешка, крилниот напаѓач Зоран Даноски се враќа во Македонија и во пролетната полусезона ќе настапува за прилепска „Победа“. Со ангажманот на 27 годишниот Даноски, тренерот на „Победа“ Славољуб Бубања, добива квалитетен офанзивец и силен адут во напаѓачката формација на црвено-белите, од која напролет се очекува …

Прочитајте повеќе »