Техника

Вести од науката и за технолигија.

Samsung One UI 3 доаѓа со Android 11 и го подигнува корисничкото искуство на ново ниво

Samsung One UI 3 доаѓа со Android 11 и го подигнува корисничкото искуство на ново ниво

Компанијата Samsung Electronics го најави официјалното лансирање на најновото ажурирање за одбрани Galaxy уреди – One UI 3. Ова ажурирање носи нов возбудлив дизајн, подобрени содржини и висок степен на прилагодливост, а ќе биде достапно со оперативниот систем Android 11. Освен што го прави корисничкото искуство далеку подобро, оваа иновација …

Прочитајте повеќе »

Samsung паметните телевизори се побогати за уште еден гласовен асистент

Samsung паметните телевизори се побогати за уште еден гласовен асистент

Компанијата Samsung Electronics најави дека Google наскоро ќе им се придружи на постојните гласовни асистенти (Amazon Alexa и Bixby) достапни на паметните телевизори Samsung, со што ќе им овозможи на корисниците полесно управување и пребарување, без потреба од дополнителни преземања, хардвер или инсталација. Со овој пакет, моменталните водечки гласовни асистенти, …

Прочитајте повеќе »

Sony го презентираше новиот „Плејстејшн 5“

Sony го презентираше новиот „Плејстејшн 5“

На 11 јуни беше одржана презентација од страна на Sony во врска со новата генерација на нивната гејминг конзола. На овој настан беа претставени дел од насловите на игри кои што ќе бидат достапни во оваа нова генерација како и долго очекуваната презентација на петтото издание на оваа конзола. „Плејстејшн …

Прочитајте повеќе »