Метео за денес

Времето денес ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец.

Продолжува периодот на претежно сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Извор:УХМР

 

Прочитајте повеќе

Царина Богоев

Богоев: Побрз транспорт и заштеда на време и средства преку стекнување статус на Овластен економски оператор

Заштеда на време и трошоци, помалку физички контроли, предност во царинење и избор на место …