Мицкоски

Мицкоски, кој не е поканет на средба со Фон дер Лајен, од посетата очекува безусловен почеток на преговори

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен утре ќе започне четридневна тура на Западен Балкан со цел да се претстави Планот за раст на ЕУ за Западен Балкан

Прочитајте повеќе

Владата подготвува закон, Унгарците „во прашалници“ за милијардата од Орбан за Мицкоски

Владата подготвува закон, Унгарците „во прашалници“ за милијардата од Орбан за Мицкоски

Премиерот Мицкоски најави 250 милиони евра од кредит од Унгарија за бизнисот, македонските стопанственици го …