мицкоски

Мицкоски: Македонија е уморна од состаноци на политичари во вратоврски! (ВИДЕО)

Прочитајте повеќе

Телефонски разговор Ковачевски – Шоле: Македонија кредибилен партнер на ЕУ и САД и пример за успешно решавање на отворени прашања

На барање на советникот на американскиот Стејт департмент, Дерек Шоле, претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, …