,,Море Миле, нити е сечено, нити е лепено. Јас ќе сечам, ќе ти лепам”, му рече обвинителката од СЈО Лиле Стефанова на екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, на почетокот на денешното рочиште за случајот „Траекторија“, пренесе Макфакс.

Ова следуваше откако обвинителката на обвинетите и адвокатите им поделила транскрипти од СМС-комуникацијата, на што ексминистерот и’ рекол дека тоа се сечени и лепени материјали.

Извор: МЕТА