Нестабилно време со дожд и грмежи

Денеска не’ очекува променливо облачно и посвежо време, со врнежи од дожд проследени со грмежи, особено претпладне. Пообилни врнежи ќе има во јужните и источните делови. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени, а УВ=7.

И во следните неколку денови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер претежно од северен правец. Максималната температура ќе достигне 32 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Царина Богоев

Богоев: Побрз транспорт и заштеда на време и средства преку стекнување статус на Овластен економски оператор

Заштеда на време и трошоци, помалку физички контроли, предност во царинење и избор на место …