Нестабилно време со сончеви периоди и пороен дожд

Нестабилно време со сончеви периоди и пороен дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне, претежно во западните и северните делови, ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утре времето ќе биде посончево и потопло. Од недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а од понеделник на повеќе места се очекува да биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се движи од 15 до 23 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Богородица пожар

Затворен граничниот премин Богородица поради пожар, се преземаат мерки за гасење на пожарот

Се преземаат интензивни мерки за гасење на пожарот. Апел до сите граѓани да не се …