Невреме со интензивен пороен дожд ќе има попладнево, предупредува УХМР

Невреме со интензивен пороен дожд ќе има попладнево, предупредува УХМР

Во делови од скопската котлина ќе има услови за невреме со силен ветер, дожд, електрични празнења и појава на град

Прочитајте повеќе

Владините лопати се фрлаат и на 40 степени

Владините лопати се фрлаат и на 40 степени

Топлото време и екстремно високите температури не беа пречка премиерот и повеќе владини и локлани …