Нови 30 дена притвор за Мијалков за случајот „Империја“

Нови 30 дена притвор за Мијалков за случајот „Империја“

На поранешниот шеф на УБК, СашоМијалков, одреден му е 30 дневен притвор и за случајот „Империја“, во кој првообвинет и бизнисменот Орце Камчев. Поради опасност од бегство, како и поради опасноста тој да влијае врз сведоци, СЈО побарало притвор и за овој.

Мијалков од 20 ноември веќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка, кога му беше определен притвор за предметот „Тврдина таргет“, односно за масовното прислушување.

Прочитајте повеќе

еу знаме

Клучна поддршка од ЕУ во борбата против пожарите во Северна Македонија

ЕУ отсекогаш била тука за Северна Македонија во тешки времиња. Нашата брза и суштинска помош …