Нови тешки руски напади врз Украина

Руската армија повторно напаѓа украински градови со дронови и ракети. Во Одеса загина едно лице, а две се повредени.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Како мигранти преку Русија стигнуваат до Финска

Финска ги заострува мерките против нелегален влез во земјата и ги затвора граничните премини кон …